Dowożenie

26 września 2023 roku weszło w życie nowe zarządzenie nr 72.2023 Wójta Gminy Piątnica w sprawie zasad zwrotu kosztów przejazdu dzieci i uczniów do przedszkola, oddziałów przedszkolnych i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminą Piątnica.

W związku w powyższym:

1) rodzice uczniów dojeżdżających w ramach publicznego transportu zbiorowego tj. gminnych przewozów pasażerskich na liniach stanowiących kursy dojazdowe do placówek oświatowych, których organizatorem jest Gmina Piątnica wypełniają i dostarczają do szkoły kartę zgłoszenia stanowiącą załącznik nr 1 do powyższego zarządzenia.

2) rodzice uczniów, którzy dokonali zakupu biletów miesięcznych na przejazdy autobusami innymi niż wskazane w pkt 1 dostarczają co miesiąc wniosek o refundację  stanowiącą załącznik nr 3 do powyższego zarządzenia.

3) rodzice uczniów uprawionych do refundacji kosztów dowozu, który zapewniają rodzice we własnych zakresie wypełniają i dostarczają do szkoły wniosek stanowiącą załącznik nr 4 do powyższego zarządzenia.

Załączniki do pobrania tutaj lub w szkole w pokoju Administracji.

Jednocześnie przypominamy, że zwrot kosztów przejazdu przysługuje uczniom uczęszczającym do szkoły obwodowej, a droga do placówki przekracza:

1) 3 km - w odniesieniu do dzieci pięcioletnich i sześcioletnich korzystających z wychowania przedszkolnego w przedszkolu, oddziałach przedszkolnych i innych formach wychowania przedszkolnego oraz uczniów klasy I-IV szkół podstawowych;

2) 4 km - w odniesieniu do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych.