Wizyta w Centrum Nauki Kopernik

Klasa III D w ramach projektu edukacyjnego pt.: „W świecie eksperymentów”, wybrała się do Centrum Nauki „Kopernik”. Celem wyjazdu było rozwijanie wyobraźni, aktywności twórczej uczniów przez zabawę i doświadczenie oraz zacieśnienie relacji koleżeńskich.

W Centrum Nauki Kopernik uczniowie zwiedzili cztery wystawy. W sekcji „Korzenie cywilizacji” dowiedzieli się skąd pochodzi człowiek, poznali przełomowe daty w dziejach ludzkości oraz obejrzeli wynalazki, które kiedyś zmieniły świat. W galerii „Człowiek i środowisko” uczniowie odkryli, jak działają nasze ciała i co ma wpływ na nasze zmysły. „Strefa światła” wprowadziła uczniów w świat iluzji, optyki i promieniowania elektromagnetycznego. Zaś wystawa pt. „Świat w ruchu” odsłoniła uczniom tajemnice kosmosu i mikroświata.

A.Chojnowska