„Legenda niejedno ma imię” ogólnopolski konkurs literacki rozstrzygnięty!

W gronie laureatów  ogólnopolskiego konkursu „Legenda niejedno ma imię” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Międzynarodowe Targi Poznańskie i Polskie Radio Merkury w Poznaniu z okazji 1050 -lecia Chrztu Polski jest uczennica naszej szkoły – Paulina Steczkowska  z kl. VI b. Celem konkursu było  promowanie  literatury i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz wspieranie szkół i bibliotek szkolnych. Paulina w swojej pracy pisanej pod kierunkiem p. E. Kończal uzasadniła dlaczego czyta legendy, książki o dawnych dziejach, opowieści historyczne. Przedstawiła te, które  należą do jej ulubionych lektur oraz jakie korzyści płyną z ich czytania.Paulinie serdecznie  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

E.Kutyło