Piknik Rodzinny 2016

Stałą  tradycją Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piątnicy jest organizowany co roku Piknik  Rodzinny  przez  uczniów  i rodziców naszej szkoły. To już XIV Piknik Rodzinny, tak wspaniały festyn. Gościliśmy  władze samorządowe   na czele z  Wójtem Gminy Piątnica Panem  Krzysztofem Kozickim. Piknik przebiegał pod hasłem: „Rodzina największa wartością”, „Trzymaj formę”, promując wartości rodzinne i  zdrowotne.

Rozpoczęcie pikniku nastąpiło barwną paradą uczestników z placu szkolnego na boisko sportowe. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji: stoiska różności (kulinarne, biżuterii, rękodzieła), salon piękności ( malowanie twarzy, fryzjerstwo włosów, zmywalnych tatuaży, paznokcie, tipsy, stylizacje wzory i wzorki), pokazy karate i  zespołu Breakdance, Hip Hop,  zespoły taneczne i artystyczne uczniów naszej szkoły i dzieci z przedszkola,  zamek, zjeżdżalnia, akcesoria dla pupili- lekarz weterynarii,  karykatury,  motocykle, quady, strzelectwo, zawody strażackie, pierwsza pomoc przedmedyczna – Wyższa Szkoła Zawodowa Ochrony Zdrowia TWP  w Łomży. Gościliśmy Panią Katarzynę Kuklińską ze Stowarzyszenia Ja i Ty Ludzi Aktywnie Naznaczonych z Łomży z programem.  Młodzież z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących  nr 7 w Łomży ze spektaklem „Jaś i Małgosia” i „Kopciuszek”.  Uczennice  z wychowawcami z  Zespołu Szkół im. Staszica w  Łomży - które wprowadziły nas  w „Bajkowy świat fryzur”.  Duet  z Łomży „Grześ i Agnieszka”- ich piosenki edukacyjno-muzyczne, których głównym tematem jest zdrowie i profilaktyka. Dzieci Przedszkola Nr 9 w Łomży z pięknym programem. Salsation. Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości z opiekunem, którzy zaprezentowali roboty i drony.  Zabawy i gry ruchowe dla dzieci i dorosłych. Współzawodnictwo sportowe uczniów wspólnie z rodzicami i inne. Jedną z  zabaw warsztatowych dedykowaną dla dziewczynek i nie tylko był kącik robienia wianuszków na głowę z kwiatów żywych pod okiem animatora. Ciekawym punktem są zawsze prezentacje strażaków w akcji Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątnicy, oraz zabawny zimny prysznic – na gorący dzięń. Atmosfera pikniku była miła,  gorąca za sprawą wspaniałych występów uczniów i zaproszonych gości w kolorowych, barwnych kostiumach. Były również momenty na profilaktykę w postaci plakatów i haseł promujących zdrowy styl życia. To wszystko cieszyło się dużym powodzeniem i nie zabrakło także sportowych emocji.Organizatorzy wspólnie z Dyrekcją Zespołu Szkolno - Przedszkolnego serdecznie dziękują wszystkim  rodzicom, nauczycielom i uczniom za wspaniałe zaangażowanie w przygotowanie i prowadzenie  Pikniku Rodzinnego. Dziękujemy sponsorom, dzięki którym dzieci otrzymały nagrody  i słodycze, oraz zaproszonym gościom za wzbogacenie naszego programu.

G.Bruszkiewicz