„Wolno czytać!” - Noc Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Piątnicy

Nasza biblioteka szkolna włączyła się w organizację pierwszej ogólnopolskiej Nocy Bibliotek pod hasłem "Wolno czytać". Akcja miała miejsce 4 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Piątnicy w godz. 18.00 - 21.00. Celem wieczornej imprezy była promocja czytelnictwa.

W naszym programie były zabawy czytelnicze, warsztaty plastyczne (zakładki, origami), projekcja filmu "Nowe przygody Mikołajka" oraz głośne czytanie książki Zofii Staneckiej pt. "Basia i wolność". Nasza Noc Bibliotek została jeszcze kontynuowana we wtorek 7 czerwca 2016r. z grupą uczniów świetlicy szkolnej wraz z opiekunem - p. Ewa Wądołowską. Podchody czytelnicze i wspólne czytanie dostarczyły dzieciom wiele radości i świetnego humoru. Na zakończenie p. Elżbieta Kąkol - kierownik biblioteki i p. Jolanta Szulkowska - bibliotekarz wręczyły dzieciom pamiątkowe zakładki oraz naklejki.

E.Kutyło