Fryzjerzy w świetlicy szkolnej

20 maja uczestnicy naszej świetlicy mieli możliwość wziąć udział w spotkaniu z uczennicami klasy II i III kształcących się w zawodzie fryzjer z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Łomży pod opieką wychowawców Hufca Pracy w Łomży. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem fryzjera oraz narzędziami
i akcesoriami fryzjerskimi. „Fryzowanie” rozpoczęło się mini wykładem dziewcząt ze „Staszicówki” na temat wykonywanego przez nie zawodu.

Główną atrakcją było wykonywanie uczestnikom świetlicy szkolnej różnorodnych fryzur z użyciem przeróżnych narzędzi fryzjerskich, o których w trakcie czesania opowiadały przyszłe fryzjerki. Największym zainteresowaniem wśród dziewczynek cieszyły się loki i fale obsypane brokatem. Alternatywą dla loków były przeróżne warkocze. Natomiast chłopcy jednogłośnie wybrali fryzurę na „Lewandowskiego”.
Zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem. Dzieciaki z niecierpliwością czekają na następne spotkanie.

J.Kubajewska