Poranki czytelnicze - "Czytajmy dzieciom, aby były mądre, dobre i szczęśliwe"

Od miesiąca stycznia 2016r. w bibliotece szkolnej organizowane są poranki czytelnicze dla najmłodszych czytelników. Uczestniczą w nich najmłodsi czytelnicy - dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I - III uczęszczający do świetlicy szkolnej.

Podczas tych spotkań czytamy dzieciom zakupione "Książki naszych marzeń" m in.: "Nie mam nudnych dni" R. Piątkowskiej, "Charlie i fabryka czekolady" R. Dahla. W akcję czytelniczą włączają sie wychowawcy świetlicy szkolnej oraz starsi uczniowie klas VI należący do wolontariatu bibliotecznego. Uczniowie klasy pierwszej zostali zapoznani z podręcznikiem dobrego wychowania pt. "Bon czy ton" G. Kasdepke. Dzieci obcując z literaturą mają doskonałą okazję do rozwijania zainteresowań i ciekawości poznawczej świata poprzez książki oraz do obcowania z pięknem mowy ojczystej. Każda wizyta "moich milusińskich" czytelników kończy się dyskusją oraz wypożyczaniem zbiorów. Przedszkolaki coraz częściej odwiedzają bibliotekę wspólnie z rodzicami. Dzięki tym spotkaniom dzieci stały się aktywnymi użytkownikami biblioteki szkolnej. Uświadomiły sobie, że biblioteka szkolna to miejsce przyjazne, ciekawe, oferujące bogatą ofertę zajęć, a przede wszystkim doskonałe miejsce do spędzania czasu wolnego bez komórki, telewizora i komputera.

E.Kutyło