Spotkanie autorskie z p. Michałem Zawadką

17 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w odbyło się spotkanie autorskie z p. Michałem Zawadką - aktorem lektorem, artystą estradowym, a przede wszystkim autorem książki „Zarządzanie marzeniami”. Uczniowie klasy IVc dowiedzieli się kim jest retor, dlaczego sms jest zbyt krótki oraz co zrobić, aby być zrozumianym przez innych. W niesamowitą podroż do naszej wyobraźni zabrał nas Pan Michał Zawadka.

Świetna zabawa towarzyszyła przez cały czas trwania warsztatów pod hasłem „Bajkopisarstwo, czy retoryka młodego człowieka”, na których dzieci poznały wartość języka w codziennej komunikacji oraz tajniki wypowiedzi dziennikarskiej. Pan Michał z „uśmiechem” rozgrzewał aparat mowy uczniów i przekonywał dlaczego należy dbać o bogate i zróżnicowane słownictwo.
Na zakończenie uczniowie podziękowali autorowi za spotkanie i wręczyli pamiątkową laurkę z podpisami wszystkich uczestników.

Refleksja uczestniczki warsztatów.

„Z Panem Michałem rozmawialiśmy o literaturze i o naszej wymowie. Autor wyjaśnił nam , co to jest wyobraźnia i ile rzeczy dzięki niej można sobie wyobrazić. Dowiedziałam się także, że trzeba włożyć mnóstwo pracy, aby mówić szybko, płynnie i wyraźnie. Po tym spotkaniu, już wiem, że trzeba czytać dużo książek, aby mieć bogatą wyobraźnię. W czasie warsztatów Pan poprosił nas o wyobrażenie sobie kilku rzeczy, które w ogóle nie istnieją. Sprawiło nam to niesamowitą trudność, praktycznie nikt z nas nie mógł sobie tego wyobrazić. Następnie każdy z nas wylosował obrazek i w małych grupach układaliśmy opowiadanie. To wcale nie było takie łatwe! Mimo wszystko dopisywał nam humor, nikt się nie nudził!
Wszyscy pożegnaliśmy Pana Michała i wyszliśmy z biblioteki uśmiechnięci i szczęśliwi.”

Patrycja Godlewska, kl. IVc