Noc w szkole

Szkoła nie musi kojarzyć się tylko z nauką i ciężką pracą. Jak miło czasem oderwać się od podręczników szkolnych, spojrzeć na szkołę z innej strony i poznać miejsca, w których na co dzień nie bywamy. Tak właśnie stało się w Szkole Podstawowej w Piątnicy. W nocy z 4 na 5 grudnia, uczniowie klas III a i III b , odpowiednio przygotowani, czyli wyposażeni w poduszki, śpiwory i oczywiście mnóstwo energii i pozytywnego nastawienia, wzięli udział w „Niezapomnianej nocy w szkole”, pod hasłem „Mikołajki z Mikołajkiem”.

Początek spotkania wypełniła zabawa integracyjna. Następnie uczniowie zaprezentowali własne talenty w show, pt. Super dzieciak. Klasy prezentowały układy taneczne, umiejętności wokalne i instrumentalne, umiejętności recytatorskie oraz plastyczne. Następnie, dzieci z podziałem na chłopców i dziewczęta, przygotowali sobie niespodziankę. Ich zadaniem było odnalezienie, wcześniej ukrytych na terenie szkoły, czekoladowych mikołajów. Zadanie to jednak nie było tak proste, jak mogłoby się to wydawać. Utrudnieniem było zgaszone światło, a słodkości trzeba było szukać tylko przy pomocy latarek. Po trudnych zmaganiach, przyszedł czas na posiłek. Kolacja była bardzo wyczekiwanym momentem, gdyż była to pizza, tak bardzo lubiona przez nasze pociechy. Po posiłku, dzieci z nową energią przystąpiły do wspólnych zabaw i konkursu dotyczącego wiadomości i umiejętności praktycznych. Na twarzach uczniów było wiele uśmiechu, zwłaszcza, gdy zdobywali drobne, ale jak cenne dla nich upominki. Po wielu wrażeniach , wspólnych harcach, wieczornej toalecie i wysłuchaniu bajek czytanych przez nauczycieli, przyszedł czas na projekcję filmu pt, „Wakacje Mikołajka” oraz innych ciekawych bajek.

Po długiej, pełnej wrażeń nocy, uczniowie spakowali swoje śpiwory, środki czystości i przekąski. Opuścili mury szkoły z wielkim smutkiem, że to już koniec zabawy, ale i z nadzieją, że to nie ostatnia taka noc… i rozeszli się do domów.

A.Karpińska