Obchody Dnia Niepodległości 11 listopada

„Dzisiaj wielka jest rocznica-
Jedenasty listopada !...
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa.”

„Jedenasty listopada” to ważny dzień dla każdego Polaka, gdyż przypomina nam o wyzwoleniu ojczyzny i niewoli zaborców. Uczczenie tego święta jest ukłonem wobec tych wszystkich, którzy przelali krew za nasza wolność. Z tej wyjątkowej okazji uczniowie z klasy III „c” przygotowali uroczysty apel z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W scenariuszu występu uczniowie przytoczyli rys historyczny okresu zaborów przeplatany pieśniami patriotycznymi oraz wierszami. Była to chwila zadumy i przypomnienia jak ogromny wpływ, miało to wydarzenie na dalsze losy Polski.

E.Sielawa

„Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem…”

Za słowami wiersza Wisławy Szymborskiej podążają uczniowie naszej szkoły, którzy pamiętając o przeszłości, składając hołd poległym za ojczyznę, kształtują swoją postawę patriotyczną. Jednocześnie angażują się w uroczystości związane z ważnymi dla narodu wydarzeniami. Szanują polskie symbole, znają pieśni patriotyczne. Świadczy o tym m.in. udział uczniów w montażu słowno-muzycznym z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

E.Kończal