Dzień Edukacji Narodowej

14 października 1773r., rok po dokonaniu pierwszego rozbioru Polski, powstała KOMISJA EDUKACJI NARODOWEJ – pierwsza państwowa władza szkolna w skali światowej.
Wychowanie i nauka były ściśle związane z potrzebami narodu. Wprowadzono m.in. naukę czytania i pisania w języku polskim, arytmetykę i nauki ścisłe. Do szkół mogły chodzić dziewczęta., Olbrzymią rolę w zreformowanym szkolnictwie odgrywali nauczyciele. Komisja Edukacji Narodowej złożyła hołd ich trudnej, a przede wszystkim odpowiedzialnej.

W rocznicę powstania pierwszego ministerstwa, obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel pełen gorących życzeń i podziękowań wszystkim pracownikom szkoły. Był to również odpowiedni czas na wyróżnienie przez Dyrekcję nauczycieli, pracowników administracji i obsługi za ich zaangażowanie w pracy oraz osiągnięcia zawodowe. Reakcja uczniów, brawa i aplauz towarzyszyły gratulacjom.
Po oficjalnej części głos zabrali uczniowie. Swoje życzenia i podziękowania za poszerzanie wiedzy, serce i opiekę przekazali w formie wierszy, piosenek i tańca.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym. Dziękujemy nauczycielom i uczniom, którzy pomagali w organizowaniu obchodów Dnia Nauczyciela.