Zwierzęta nasi przyjaciele

Dnia 8 października, uczniów klas I – III odwiedził lekarz weterynarii Pan Wojciech Karpiński wraz z pracownikiem Pawłem Sawickim z „Lecznicy Zwierząt małych i dużych” w Łomży . W ramach spotkania dzieci wysłuchały wskazówek jak mają opiekować się domowymi zwierzętami, kiedy potrzebna jest wizyta u weterynarza.

Panowie opowiedzieli nam, na czym polega ich praca oraz uświadomili, że zwierzęta nie są zabawkami, wymagają odpowiedzialnej opieki, ponieważ także cierpią, chorują, bolą je zęby, toteż czasem potrzebują pomocy i leczenia w gabinecie lekarskim. Lekarze umożliwili dzieciom zapoznanie się ze sprzętem jakim posługują się na co dzień m.in. stetoskopem oraz zestawem do robienia zastrzyków. Dodatkową atrakcją był pies i papuga, które zrobiły na uczniach niesamowite wrażenie. Dzieci nie tylko odpowiadały na pytania lekarzy, ale też same pytały. Wszyscy uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu. Na zakończenie, chętne dzieci mogły pogłaskać przemiłych pupili, a nawet zrobić z nimi pamiątkowe zdjęcia.

A.Karpińska