Piknikowy Festyn Zdrowia

Piknikowy Festyn Zdrowia - pod takim hasłem bawiliśmy się w tym roku.. Nasza grupa sportowa „Strażników Zdrowia”, która opracowała poradnik z ćwiczeniami modelującymi i kształtującymi sylwetkę pt. „Strażnicy Zdrowia w działaniu”, zaprezentowała je widowni. Każdy mógł spróbować swoich sił ćwicząc z nami. Wcześniej jednak musieliśmy się rozgrzać, dlatego też przedstawiliśmy rozgrzewkę fitnessową do piosenki „Wyginam śmiało ciało” - układ Dance Aerobic.

trakcie festynu promowaliśmy jeszcze inne formy aktywności fizycznej. Odbyły się zabawy i gry sportowe m.in. wyścigi z przeszkodami, w workach, z balonami, slalom z piłką, przeciąganie liny, co było największą frajdą. Na szkolnym tartanie odbył się też mecz piłki nożnej. Niestety, motocykliści z klubu, którzy nas odwiedzili, odmówili zabawy w przeciąganie liny, twierdząc, że nie będą działać przeciw sobie, bo bardzo się lubią. Wszystkie zabawy zostały przeprowadzone przez zaproszonych przez nas studentów wychowania fizycznego PWSIiP z Łomży. Na festyn zaprosiliśmy dyplomowaną instruktorkę zumby z klubu BKstep, która rozruszała całą społeczność szkolną, była świetna zabawa i dużo śmiechu. Wszyscy chętni mieli przez cały czas do dyspozycji skakanki, hula hop, ringo, frisbee

Ci, którzy się zmęczyli i zgłodnieli, mogli „doładować” kalorie zdrową żywnością. Każda klasa na swoim stoisku miała potrawy dietetyczne i zdrowe – jedną specjalnie przeznaczoną do degustacji. Były owocowe szaszłyki, kruche ciasteczka miodowo- owsiane, naleśniki ze szpinakiem, woda mineralna do picia i soczki, gołąbki z kasza gryczana i jaglaną, tradycyjne pierogi i babki ziemniaczane.Na stoisku informacyjnym: jak liczyć kalorie, jak obliczać i kontrolować BMI, zasady zdrowego odżywiania można było zapoznać się z książką kucharską. Plakaty wokół wykonane przez uczniów, zawierały informacje o higienie posiłku, szkodliwych substancjach w żywności ( E) metalach ciężkich. Promowały zdrowy styl życia, przestrzegały przed używkami. Turystyczne stoisko informacyjne promowało aktywny wypoczynek w gminie Piątnica. Zaprezentowana została mapa agroturystyczna z prezentacji I etapu, tyle, że w dużym formacie. W punkcie IT w Łomży zdobyliśmy bezpłatne materiały promujące aktywny wypoczynek w regionie. Foldery i mapki cieszyły się dużym powodzeniem. Ale żeby nie było za dobrze, to nasze dekoracje nie utrzymały się przez cały Festyn. Wiatr przewracał nam mapę i tabelę BMI, i w końcu je porwał. Trzeba było „ewakuować „ część dekoracji i stoisk. Mimo wszystko Festyn Zdrowia uważamy za udany. Przypominamy, że każdy może przyjść z nośnikiem elektronicznym i otrzymać nasze publikacje: przewodnik turystyczny, książkę kucharską i poradnik z ćwiczeniami.

Strażnicy Zdrowia z Piątnicy
E.Jablońska, R.Łuczak-Moczydłowska, M.Krajewska