My przed Festynem Zdrowia

Realizację Festynu Zdrowia - II etapu projektu konkursu ogólnopolskiego, rozpoczęliśmy od kampanii reklamowej. Przygotowaliśmy plakat informacyjny na tablicy w budynku szkolnym w strategicznym miejscu, na parterze. Po zajęciach lekcyjnych, zaopatrzeni w mini ulotki i zaproszenia, ubrani w koszulki własnego wykonania - „Strażnicy Zdrowia”, poszliśmy w teren. Odwiedziliśmy sklepy, urzędy, zakłady usługowe i kawiarnie.

Nasz wigor i pogodne uśmiechy udzielały się innym. Nawet ksiądz proboszcz był zainteresowany zumbą. Zebraliśmy też w formie elektronicznej wyniki pracy trzech naszych zespołów: przewodnik turystyczny (przekazany też do Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi), książkę kucharską z potrawami dietetycznymi i zdrowymi wyszukanymi przez uczniów lub sprawdzonymi od dawna w domu oraz poradnik sportowy.

W ramach realizacji Ogólnopolskiego programu „ Czas na zdrowie” grupa kulinarna „Strażnicy zdrowia od kuchni” zorganizowała zajęcia kulinarne na, których to uczniowie samodzielnie wyszukiwali przepisy propagujące zdrową żywność oraz realizowała je w praktycznym działaniu. Nasi „Sportowcy” trenowali układ aerobiku i poprawność wykonywania ćwiczeń zawartych w poradniku. Mieli ciężką sesję zdjęciowo- ćwiczeniową do swojej książki. Przed nami tylko finał – Festyn Zdrowia.

Strażnicy Zdrowia z Piątnicy