Dzień Języków Obcych

Dnia 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w galerii Weneda w Łomży odbyły się imprezy, konkursy, zabawy i przedstawienia mające na celu przybliżyć nam języki obce, w szczególności angielski i niemiecki. Uczniowie naszej szkoły pod kierownictwem pań Moniki Nieścier i Magdaleny Bogusz przygotowały program artystyczny. Znalazły się tam liczne piosenki i przedstawienie w języku angielskim i niemieckim. Uczniowie naszej szkoły jak również licznie przybyli goście mogli sprawdzić swoją wiedzę poprzez udział w konkursach i zabawach językowych. Na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody.

Sobotnie święto miało na celu nie tylko zachęcenie do nauki języków obcych, ale też pokazanie jak ważna jest znajomość angielskiego czy niemieckiego we współczesnym świecie. Duże powodzenie imprezy pokazało jak ważna jest promocja nauki języków obcych i, że warto rozpoczynać naukę już we wczesnym wieku.

Zachęceni sukcesem tegorocznej imprezy oczekujemy z niecierpliwością przyszłorocznego Dnia Języków Obcych.

M.Bogusz