Ślubowanie Pierwszaków

24 września 2015 roku był wyjątkowym dniem dla Pierwszaków, którzy złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. mjr. Władysława Raginisa w Piątnicy.

Przez pierwsze tygodnie nauki dzieci poznawały szkołę, kolegów, zaznajomiły się ze swoimi prawami i obowiązkami, wdrażały się do wspólnego życia
w społeczności szkolnej. Pomagali im w tym starsi koledzy, wychowawca, pracownicy szkoły i oczywiście rodzice.

Wreszcie 24 września nadeszła upragniona, długo oczekiwana chwila. Jej świadkami byli rodzice, wychowawcy oraz dyrekcja szkoły. Ślubowanie odbyło się na terenie kompleksu agroturystycznego Olszynka, niedaleko Piątnicy. Na miejscu animatorzy przygotowali dla dzieci wspaniałe zawody. Klasy rywalizowały o zwycięstwo w takich konkurencjach jak: jazda na gokartach, narty, bieg trójkami  w spodniach, jazda na hulajnodze, skrzynki oraz rzuty do tarczy. Zawodnicy dali z siebie wszystko. Z czół kapały siódme poty, a twarze były pełne radości. Nie uniknęliśmy również drobnych przewrotek. Pierwsze miejsce zajęła klasa Ia, której wręczony został zwycięski puchar. Punktem kulminacyjnym całej uroczystości był sam akt ślubowania i pasowania na ucznia. Klasy zaprezentowały się wszystkim zgromadzonym, krótkim występem artystycznym, po czym otrzymały gratulacje od dyrekcji i zostały oficjalnie przyjęte do społeczności szkolnej. Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na ciepły posiłek i wspólną zabawę. Na dzieci czekały jeszcze wspaniałe atrakcje – dmuchany zamek, trampoliny oraz plac zabaw.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

M.Gorzęba