Uroczystości na Strękowej Górze. Dzień patrona

12 września uczniowie naszej szkoły wybrali się na obchody rocznicowe bitwy pod Wizną. Wycieczka odbyła się ramach Dnia Patrona.

Obchody rozpoczęły się od uroczystości mszy polowej. Następnie Oddziałowi Stzreleckiemu w Wołowinie nadano imię kpt. St. Brykalskiego. Przedstawiono spektakl teatralny obrony Wizny. Potem uczniowie klas VI złożyli wieniec na grobie mjr. Władysława Raginisa. Usłyszeliśmy salwę armat.Wypuszczono aż tysiąc białych gołębi. Można było poczęstować się ciepłą grochówką i kawą.

Uważam, że był to dzień pełen wrażeń. To wspaniała lekcja historii.

Maja Chudzik uczenica klasy VIa

W poniedziałek 14 września w ramach obchodów Dnia Patrona odbyły się uroczysty apel. Oglądaliśmy film poświęcony bohaterskiej obronie Wizny i wysłuchaliśmy utworów patriotycznych w wykonaniu naszych kolegów. Po części oficjalnej,  na boisku szkolnym odbyły się zawody sportowe w biegach przełajowych. Kolejną częścią uroczytości było wręczenie medali i uhonorowanie zwycięzców. Następnie uczniowie spotkali się przy wspólnym ognisku.