XIII Piknik Rodzinny

Tradycją Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piątnicy są Pikniki Rodzinne, organizowane cyklicznie przez uczniów i rodziców naszej szkoły. To już XIII Piknik Rodzinny tej wspaniałej imprezy.
Gościliśmy władze samorządowe na czele z Wójtem Gminy Piątnica Panem Krzysztofem Kozickim i z Przewodniczącym Rady Gminy Piątnica Panem Krzysztofem Weberem Piknik przebiegał pod hasłem: „Rodzina największa wartością” , „Trzymaj formę”, promując wartości rodzinne i zdrowotne.

Rozpoczęcie pikniku nastąpiło barwną paradą uczestników z placu szkolnego na boisko sportowe. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji: stoiska różności (kulinarne, biżuterii, rękodzieła), salon piękności ( malowanie twarzy, fryzjersko włosów, zmywalnych tatuaży, paznokcie, tipsy, stylizacje wzory i wzorki), pokazy zespołu Breakdance, zespoły taneczne i artystyczne uczniów, zamek, zjeżdżalnia, trampolina, akcesoria dla pupili- lekarz weterynarii, koniki, karykatury, motocykle, quady, strzelectwo, zawody strażackie, uczennice z wychowawcami z Zespołu Szkół im. Staszica w Łomży - które wprowadziły nas w „Bajkowy świat fryzur”, duet z Łomży „Grześ i Agnieszka”- ich piosenki edukacyjno-muzyczne, których głównym tematem jest zdrowie i profilaktyka, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 7 w Łomży , Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi, studenci Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości z opiekunem którzy zaprezentowali roboty i drony, zabawy i gry ruchowe dla dzieci i dorosłych prowadzone pod kierunkiem studentów wychowania fizycznego Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, współzawodnictwo sportowe uczniów wspólnie z rodzicami i inne. Atmosfera pikniku była niesamowicie gorąca za sprawą wspaniałych występów uczniów i zaproszonych gości w kolorowych, barwnych kostiumach. Były również momenty na profilaktykę w postaci plakatów i haseł promujących zdrowy styl życia. To wszystko cieszyło się dużym powodzeniem i nie zabrakło także sportowych emocji.
Organizatorzy wspólnie z Dyrekcją Zespołu Szkolno - Przedszkolnego serdecznie dziękują wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom za wspaniałe zaangażowanie w przygotowanie i prowadzenie Pikniku Rodzinnego. Dziękujemy sponsorom, dzięki którym dzieci otrzymały nagrody, produkty mleczne i słodycze.

G.Bruszkiewicz