21 lutego Dzień Języka Ojczystego

23 lutego w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Celem obchodów tego święta było wskazanie, że warto znać język polski - ten współczesny oraz pielęgnować poprawność naszej mowy. Na czytelników czekały konkursy:

• "Rusz głową" - konkurs frazeologiczny dla klas V - VI;
• "Łamańce językowe"- konkurs Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego dla klas I-VI;
• "Czarodziejskie słowa" - konkurs pięknego czytania dla klas I - VI.
Zwycięzcy konkursów to:
W konkursie frazeologicznym "Rusz głową" zwyciężyła klasa V B,w "Łamańcach językowych" - I miejsce zdobyła Julia Chrzanowska z kl. III b, II miejsce - Patryk Arnister - kl. IV b, III miejsce - Julia Tokarz z kl. III c. W konkursie pięknego czytania "Czarodziejskie słowa" - I miejsce zajęła klasa III c, II miejsce - klasa III b i III miejsce - klasa II c. Zwycięzcom gratulujemy!!