"Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś"

H. Bechlerowa

W naszej bibliotece szkolnej po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W dniach 25 – 27 listopada uczniowie klas I – III oraz dzieci przedszkolne odwiedzili bibliotekę ze swoimi przytulankami. Dzieci miały okazję poznać historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Odbyło się również głośne czytanie ciekawych książek - "Misiowych opowiastek", których bohaterami są sympatyczne misie. Ulubieńcy pluszowych maskotek poznali historię narodzin Kubusia Puchatka, dzieje Misia Uszatka i Misia Paddingtona. Wszyscy brali udział we wspólnych zabawach ze śpiewem i pląsach.
Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny współorganizowany ze świetlicą szkolną pt. " Portret Pluszowego Misia".

Laureaci konkursu to:
I miejsce - Pola Saniewska, kl. III a