Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Spotkanie z panem Marcinem Kurcem

Spotkanie uczniów klas 7 i 8 w Gminnym Ośrodku Kultury.

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy zostali zaproszeni na inspirujące, półtoragodzinne spotkanie z Marcinem Kurcem - podróżnikiem, filmowcem i religioznawcą.

"Pan Marcin podzielił się swoimi przygodami z podróży po całym świecie, zapewniając młodych ludzi o wielkim bogactwie kulturowym i przygodzie, jaką niosą podróże.
Jednak nie tylko odkrywał piękno tego świata. Na tle prezentowanych fragmentów filmów, poruszał także trudne tematy, takie jak narkotyki i alkohol. Pokazał skutki zażywania narkotyków, które na ulicach wielkich aglomeracji Stanów Zjednoczonych czy też Kanadzie, są przerażająco widoczne. Jako człowiek pochodzący z „trudnego środowiska”, czego sam nie ukrywa, to dzięki własnej determinacji i silnej woli uniknął alkoholizmu i narkomanii. Podróże okazały się dla niego formą ucieczki od używek i nałogów. Udowodnił młodzieży, że w walce z przeciwnościami losu, ważne jest podjęcie własnej i świadomej decyzji o zmianie swego życia.
Jak sam powiedział „Świata nie zmieni”, ale zrobi wszystko, aby uświadamiać, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, że nałogi odbierają wolność i godność każdego człowieka."