„ LAURKA I MASKOTKA DLA CHOREGO I MEDYKA”

Światowy  Dzień Chorego to ustanowione przez papieża Jana Pawła II święto poświęcone osobom chorym i cierpiącym. Światowy XXXII Dzień Chorego obchodzony był w tym roku pod hasłem: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”.

Dzień Chorego to okazja do wyrażenia solidarności i empatii wobec osób chorych, którzy potrzebują naszej pomocy i wsparcia w trudnych chwilach związanych z chorobą.

Dziękujemy uczniom i rodzicom, którzy zaangażowali się w akcję na rzecz Chorych i Medyków. Wykonane zostały laurki z życzeniami dla chorych i służby zdrowia. Uczniowie przekazali również na akcję charytatywną kilkadziesiąt pluszowych maskotek.

Laurki wykonane przez uczniów naszej szkoły i  maskotki zostały wręczone chorym i personelowi medycznemu w Hospicjum pw. Świętego Ducha w Łomży oraz pacjentom  w Centrum Rehabilitacji pw. Św. Rocha w Łomży.

Życzliwość poprawia nie tylko samopoczucie osób chorych, ale realnie wspiera proces leczenia. Kartka z życzeniami, maskotka i dobre słowo wyzwalały u chorych uśmiech, wdzięczność, ale i łzy wzruszenia.

Promienne uśmiechy chorych, wielokrotnie powtarzane słowo „dziękujemy” i wyrazy wdzięczności chorych oraz  personelu medycznego utwierdziły nas w przekonaniu, że warto takie inicjatywy podejmować.

W ten sposób chcieliśmy podkreślić, abyśmy my zdrowi nie zapominali o tych, którzy na co dzień zmagają się z cierpieniem.

W imieniu uczniów, dyrekcji i nauczycieli naszej szkoły z okazji Dnia Chorego życzymy wszystkim chorym, cierpiącym i pracownikom służby zdrowia dużo zdrowia, wytrwałości, cierpliwości i nadziei, która nigdy nie gaśnie. Lekarzom, pielęgniarkom  i wszystkim pracownikom ochrony zdrowia przekazujemy podziękowania i wyrazy uznania za codzienną pracę.

Opiekunowie akcji: p. Anna Najda, p. Marzena Wysocka, ks. Krzysztof Oporek