Projekt STEAM

W tym tygodniu klasa IB pracowała metodą projektu STEAM (S - science, nauki, T - technologii, E - engineering, inzynierii, A - art, sztuki i M - Mathematics, matematyki). Bardzo ważnym założeniem metody STEAM jest współpraca w zespole  oraz wykorzystywanie nauki do celów praktycznych .
Uczniowie pierwszego dnia poznali Historię zegara  z filmu edukacyjnego, wykonali mapę myśli pt. " Z czym kojarzy Ci się czas" oraz wspólnie przeprowadzili eksperyment - zegar wodny . Drugiego dnia Uczniowie robili modele zegara z których co dzień korzystali przy obliczeniach zegarowych. Trzeciego dnia uczniowie dowiedzieli się "Czym zajmuje się zegarmistrz" z filmu edukacyjnego: "Czas, zegar i zegarmistrz" zrealizowanego przez Studio Miniatur Filmowych w Warszawie. Czwartego dnia uczniowie pracując w grupach prezentowali efekty wspólnej  pracy, co zapamiętali i czego nauczyli się w tym tygodniu.