„Miedzy nami kobietkami"

8 stycznia 2024 r. dziewczynki z klas V - VIII wzięły udział w programie profilaktycznym „Miedzy nami kobietkami". * Spotkanie przeprowadziła przedstawicielka firmy Procter and Gamble. Tematem prelekcji były problemy okresu dojrzewania, pierwsze tajniki dorosłości i praktyczne wskazówki, jak sobie radzić w trudnych da kobiet sytuacjach. Program „Miedzy nami kobietkami" stworzono przy współpracy recenzentów Ministerstwa Edukacji Narodowej, ginekologów i psychologów. Został wpisany na listę środków dydaktycznych zalecanych przez MEN do użytku szkolnego. Celem programu jest przygotowanie dziewcząt do pierwszej miesiączki oraz uzupełnienie wiedzy z zakresu fizjologii dojrzewania. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczennic, a jego uczestniczki otrzymały pakiety próbek produktów sanitarnych.