Imieniny: Kornela, Lizy

Wielkie otwarcie jedynej ekopracowni w powiecie łomżyńskim - w szkole w Piątnicy

W dniu 29 listopada 2023 przecięto zieloną wstęgę symbolicznie otwierającą jedyną w powiecie łomżyńskim ekopracownię.
Szkoła Podstawowa im. mjr Wł. Raginisa w Piątnicy wygrała pracownię przyrodniczą w dwuetapowym konkursie „Ekopracownia – zielone serce”. Jest to projekt budowy nowoczesnych pracowni realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, mający na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia.
Powstanie ekopracowni przyrodniczej w Piątnicy jest ważnym dopełnieniem wyposażenia szkoły i wprowadzeniem edukacji ekologicznej na wyższy, profesjonalny poziom realizacji.
Otwarcie ekopracowni miało charakter inauguracyjnych zajęć warsztatowych o charakterze laboratoryjno – doświadczalnym, w których uczestniczyli uczniowie oraz zaproszeni goście.
Utworzenie ekopracowni przyrodniczej składało się z kilku następujących po sobie etapów:
- opracowanie wniosku wstępnego i wniosku ostatecznego
- wybór oferty wyposażenia w porozumieniu z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej i przedmiotów przyrodniczych
- zakup materiałów do remontu sali
- wykonanie remontu przez szkolnych konserwatorów
- montaż zewnętrznej stacji pogody
- wyposażenie ekopracowni w meble i pomoce dydaktyczne
Funkcjonowanie ekopracowni planowane jest na czas nieokreślony czego efektem będzie uzyskiwanie powtarzalnego efektu ekologicznego w każdym roku szkolnym