Międzynarodowy Ddzień Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy

W dniu 24 listopada 2023 r. w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży wolontariusze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą świętą w łomżyńskiej katedrze.
Następnie wolontariusze zostali uhonorowani przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Szkolne Kolo Caritas z Piątnicy otrzymało podziękowanie za działalność charytatywną na terenie szkoły i parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy. Szkolne Koło Caritas reprezentowało 14 uczniów z klas 5 A, 6 A, 7C.
Kolejnym punktem świętowania była inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz finał konkursu pod hasłem: „Święta Katarzyna Labouré – pośredniczka Maryi”.
Uczennice naszej szkoły zajęły II miejsce w diecezji. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Łucja Baczewska kl.7c, Aleksandra Cieniewicz kl.6a, Martyna Waniewska kl.5a, Aleksandra Zapert kl.7c, Amelia Wiszowata kl.6a.
Uczennice do konkursu przygotowały: p. Anna Najda oraz p. Marzena Wysocka.
Atrakcją były występy muzyczne dzieci i młodzieży, spektakl Grupy Teatralnej Doliny Miłosierdzia, wizyta św. Mikołaja, fotobudka
Udział w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza jest bardzo ciekawym wydarzeniem w życiu członków wszystkich Szkolnych Kół Caritas, wtedy wymieniamy się doświadczeniami, poznajemy nowych kolegów i radośnie spędzamy czas.
Wolontariusze działają charytatywnie przez cały rok, a okres Bożego Narodzenia jest czasem wytężonej pracy. Przed nami bowiem Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności oraz Kwesta Bożonarodzeniowy Dar Serca.
Dziękujemy wolontariuszom, rodzicom (pani Małgorzacie Waniewskiej za opiekę nad uczniami) oraz nauczycielom za pracę na rzecz bliźnich najbardziej potrzebujących pomocy. Cieszymy się, że jesteśmy wolontariuszami.
„Człowiek jest wielki nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
Oprac.: Anna Najda – opiekun SKC