Imieniny: Bazylego, Bernardyna

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy Caritas Diecezji Łomżyńskiej

II miejsce w diecezji w konkursie literacko-muzycznym pod hasłem:

„Święta Katarzyna Labouré – pośredniczka Maryi”.

W dniu 24 listopada 2023 r. w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży wolontariusze Szkolnego Koła Caritas Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy po raz kolejny uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą świętą w łomżyńskiej katedrze, w której uczestniczyli Liderzy z Parafialnych Zespołów Caritas oraz Opiekunowie i Asystenci Kościelnych i Szkolnych Kół Caritas wraz z młodymi wolontariuszami.

Następnie gościnne progi otworzyło przed nami Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich. W niezwykle rodzinnej atmosferze odbyła się dalsza część spotkania, w której zostali uhonorowani wolontariusze Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Szkolne Kolo Caritas z Piątnicy na ręce p. Anny Najdy opiekuna Szkolnego Koła Caritas otrzymało również podziękowanie za działalność charytatywną na terenie szkoły i parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy. Szkolne Koło Caritas działające przy naszej szkole reprezentowało 14 uczniów z klas 5 A, 6 A, 7C wraz z opiekunem p. Anną Najdą oraz rodzicem p. Małgorzatą Waniewską.

Kolejnym punktem świętowania była inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz finał konkursu pod hasłem: „Święta Katarzyna Labouré – pośredniczka Maryi” dla członków i sympatyków SKC.

Uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy zajęły II miejsce w diecezji w konkursie muzycznym. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Łucja Baczewska kl. 7 c, , Aleksandra Cieniewicz kl. 6 a, Martyna Waniewska kl. 5 a, Aleksandra Zapert kl. 7 c, Amelia Wiszowata kl. 6 a. Za zajęcie II miejsca uczennice otrzymały puchar, dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe.

Uczennice do konkursu przygotowały: p. Anna Najda oraz p. Marzena Wysocka.

Atrakcją tego dnia były występy muzyczne dzieci młodzieży, spektakl Grupy Teatralnej Doliny Miłosierdzia, wizyta św. Mikołaja, fotobudka selfie 360 oraz wiele innych niespodzianek.

Udział w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza jest bardzo ciekawym wydarzeniem w życiu członków wszystkich Szkolnych Kół Caritas, wtedy wymieniamy się doświadczeniami, poznajemy nowych kolegów i radośnie spędzamy czas.

Wolontariusze działają charytatywnie przez cały rok, a okres Bożego Narodzenia jest czasem wytężonej pracy. Przed nami bowiem Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności na paczki świąteczne oraz Kwesta Bożonarodzeniowy Dar Serca z przeznaczeniem dla osób potrzebujących wsparcia finansowego na leczenie i rehabilitację.

Dziękujemy wolontariuszom, rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie w wolontariat, pracę na rzecz bliźnich najbardziej potrzebujących pomocy. Cieszymy się, że jesteśmy wolontariuszami, bo dzięki temu możemy tak wiele dać drugiemu człowiekowi.

„Człowiek jest wielki nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Oprac.: Anna Najdaopiekun SKC