Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie
11 listopada co roku obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości na pamiątkę odzyskania wolności w 1918 roku.
Odbudowa polskiej państwowości po 123 latach niewoli była procesem długoletnim i skomplikowanym. Data 11 listopada ma zatem charakter symboliczny, ponieważ stanowiła pewnie przełom – podpisano rozejm oficjalnie kończący I wojnę światową, a do Warszawy powrócił Józef Piłsudski.
Za sprawą tych wydarzeń wizja odzyskania niepodległości stała się realna, a wśród Polaków odżyła nadzieja i zapanowała radość.
Dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę suwerenności i dla uczczenia wszystkich bohaterów zaangażowanych w tamte wydarzenia, co roku w całej Polsce odbywają się liczne uroczystości. Największe i najbardziej podniosłe mają miejsce na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, z udziałem wojska oraz najwyższych władz państwowych. Z całego świata płyną także wyrazy sympatii i życzenia z okazji odzyskania niepodległości dla Polski oraz wszystkich jej mieszkańców.
11 listopada to święto, które powinno obchodzić się w radosnej i podniosłej atmosferze, ponieważ upamiętnia jeden z najbardziej pozytywnych momentów w dziejach Polski. w 1918 roku wszystkich obywateli opanował ogromny entuzjazm, szczęście, niewypowiedziane wzruszenie.
Po raz pierwszy od 123 lat nasi rodacy mogli poczuć smak wolności i swobody decydowania o losach własnego kraju. Tego dnia świętujemy nie tylko podczas defilad, oficjalnych uroczystości czy koncertów, ale także poprzez składanie życzeń dla Polski oraz dla naszego narodu.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzę wszystkim wszelkiej pomyślności, zdrowia, szczęścia i aby dla każdego z nas wolna ojczyzna była miejscem szczególnym, dla którego warto żyć i pracować.
Marta Ogonowska - Stolarczyk

Link do transmisji :