Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

WROCŁAW -KARKONOSZE -AFRYKARIUM

W dniach 12-14 czerwca 2023 r. klasa 6c uczestniczyła w wycieczce WROCŁAW -KARKONOSZE -AFRYKARIUM. We Wrocławiu - mieście krasnali widzielismy oczywiście krasnale  Stary Rynek, Plac Solny, Kościół św. Elżbiety, ogród barokowy, katedrę i kościół św. Krzyża oraz spacerowaliśmy Promenadą Staromiejską. Kolejnego dnia zdobyliśmy najwyższy szczyt Karkonoszy - Śnieżkę, zlokalizowaną na granicy polsko-czeskiej, jego oficjalna wysokość bezwzględna to 1 602 m np. z wierzchołka sprzyjających warunkach można podziwiać panoramę w promieniu 200 km. Trzeciego dnia zwiedziliśmy Afrykarium - widzieliśmy rafa koralową morza czerwonego i hipopotamy ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki, głębiny kanału mozambickiego, płaszczki pingwiny oraz kotiki afrykańskie krokodyle i manaty. Wycieczkę zapewne należy zaliczyć do udanych!!!