XXI OLIMPIADA DOBRA FESTYN RODZINNY CARITAS „Z pudełkiem szczęścia”

„Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić”.
św. Jan Paweł II
W dniu 3 czerwca 2023 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy wzięli udział w Festynie Rodzinnym Caritas "Z pudełkiem szczęścia".

Festyn rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej ks. kan. dr Andrzej Mikucki. Oprawę liturgiczną Eucharystii przygotowali wolontariusze z naszej szkoły.
Jednym z elementów programu była Olimpiada DOBRA – XXI olimpiada sportowa dla dzieci i osób niepełnosprawnych
Festyn odbył się w Ośrodku „CARITAS BLIŹNIM” w Ptakach k. Nowogrodu.
Główną ideą festynu była integracja osób niepełnosprawnych i wolontariuszy poprzez sport i zabawę. Uczestnicy zmagali się z konkurencjami sportowymi i brali udział w różnorodnych konkurencjach sportowo- rekreacyjnych.Dodatkowymi atrakcjami były: pokazy pojazdów policji, strażacki tor przeszkód, Miasteczko Ruchu Drogowego WORD ŁOMŻA, pokaz pierwszej pomocy i wiele innych niespodzianek!
Po zakończonych konkurencjach sportowych uczestnicy festynu udali się na posiłek regeneracyjny i różne słodkości. Na zakończenie każdy uczestnik Festynu odebrał medal, dyplom i nagrody rzeczowe.
Naszą szkołę reprezentowało 21 uczniów i 8 rodziców. Nasi wolontariusze wraz z rodzicami zaangażowali się w pomoc w przeprowadzeniu konkurencji sportowych oraz zadań specjalnych podczas Festynu.
Organizatorem wyjazdu była p. Anna Najda – opiekun SKC, którą wspierała p. Bogumiła Kajko – opiekun grupy.

Oprac.: Anna Najda – opiekun SKC