Porozumienie w ramach sieci współpracy

POROZUMIENIE     z dnia 12.12.2022r.

Na podstawie : § 6 ust 2 Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 - "Aktywna tablica" (Dz.U. 2020 poz. 1883)

Strony porozumienia :

1. Zespół Szkolno -Przedszkolny w Piątnicy reprezentowana przez p. dyrektor Martę Ogonowską - Stolarczyk.

2. Szkoła Podstawowa w Drozdowie reprezentowana przez p. dyrektora Dariusza Kossakowskiego.

podejmują działania dotyczące wdrożenia stosowania TIK w procesie nauczania polegające na utworzeniu Międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu, w tym:

a) udziale w co najmniej 3 spotkaniach organizowanych w ramach międzyszkolnych sieci współpracy nauczycieli,

b) zorganizowaniu w szkole, w ramach uczestnictwa w międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli, co najmniej dwóch lekcji otwartych z wykorzystaniem TIK w nauczaniu,

c) dzieleniu się przyjętymi rozwiązaniami i doświadczeniami z innymi nauczycielami przez udostępnianie w międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli, w szczególności opracowanych scenariuszy zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem TIK, przykładów dobrych praktyk.

W ramach Międzyszkolnej sieci współpracy szkoły utworzą na stronie internetowej zakładkę „Aktywna Tablica” zawierającą:

1. Cele programu

2. Harmonogram spotkań

3. Przykłady dobrych praktyk (scenariusze zajęć)