Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Dzień Ziemi

W dniu 22 kwietnia 2023 roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w klasie III a  odbyła się gra terenowa „Uratuj Ziemię”, której celem było rozbudzanie zainteresowań o otaczającym nas świecie, zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, prawidłowej segregacji odpadów oraz promowanie zachowań proekologicznych.

Gra prowadziła przez sześć stacji na których czekały na uczniów zadania o różnym poziomie trudności do wykonania. Za poprawne wykonanie zadanie uczniowie otrzymywali wskazówkę, gdzie mają kierować się dalej. Dzieci musiały posiać zioła, napisać, jak mogą ratować naszą planetę, odszukać elementy przyrody podczas zabawy w PRZYRODNICZE BINGO.

Dzieci wiedzą, że Ziemia to dom dla wszystkich żywych stworzeń, jej przyszłość zależy od wszystkich ludzi.