Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

21 lutego to MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO.

Dziś klasy 1c i 2c odwiedziły szkolną bibliotekę, aby dowiedzieć się o czym właściwie mówi to święto. Pani Ewa opowiedziała historię ustanowienia przez UNESCO tego jakże ważnego wydarzenia. Uczniowie dowiedzieli się, ze dzień ten został ustanowiony nie po to, by uczcić nasz język ojczysty, czyli naszą umiłowaną polszczyznę, tylko po to, byśmy wszyscy – na całym świecie – uświadomili sobie, jak wielka jest różnorodność i wartość języków ojczystych: regionalnych, narodowych, oficjalnych i nieoficjalnych, tych mających ogromny zasięg i tych użytkowanych tylko przez nielicznych. Dzięki koleżance Arinie, dzieci miały również okazję by posłuchać brzmienia języka ukraińskiego. Od dziś na pewno wszyscy będą pamiętać, że dbając o język, chronimy kulturę i tożsamość kulturową.