„Tytka Charytatywna”

„Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7,32)"

Ogólnopolska akcja „Tytka Charytatywna” – wypełnij swoją siatkę z „Caritas”!

W dniach 6 – 16 grudnia 2022 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Piątnicy odbyła się ogólnopolska akcja „Tytka Charytatywna”. Uczniowie z rodzicami aktywnie włączyli się w tę akcję.

Organizatorem akcji na terenie naszej szkoły było Szkolne Koło Caritas.

Koordynator akcji: Anna Najda – opiekun SKC.

Akcja polegała na wypełnieniu papierowej torby, zwanej w różnych regionach tytką, tutką czy siatką, artykułami pierwszej potrzeby – spożywczymi i chemii gospodarczej.

Dzięki hojności naszych darczyńców udało się zebrać produkty żywnościowe i przygotować 20 paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin w naszej szkole oraz dla osób potrzebujących pomocy z naszej diecezji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę - Rodzicom, Uczniom, Wolontariuszom Szkolnego Koła Caritas.

To dzięki Państwa zaangażowaniu potrzebujący poczują atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Wszystkim Darczyńcom z całego serca bardzo DZIĘKUJEMY!!!

Oprac.: Anna Najda