Obsługa nagłośnienia i oświetlenia w sali muzyczno - teatralnej

Podczas szkolenia prowadzący zaprezentował poszczególne elementy nagłośnienia i oświetlenia zamontowanego w sali muzyczno-teatralnej. Zademonstrował działanie poszczególnych urządzeń. Następnie uczestnicy mieli okazję przećwiczyć np. wpinanie i wypinanie mikrofonów w gniazda przewodów, włączanie i wyłączanie poszczególnych urządzeń oraz listew zasilających sprzęt.
Prowadzący omówił zastosowanie i ustawienie przykładów oświetlenia sceny oraz nagłośnienia z efektami np. hall czy room.
Po wnikliwej dyskusji z uczestnikami szkolenia powstał pomysł przygotowania instrukcji obsługi sprzętu wraz z opisem na zdjęciach funkcji poszczególnych ustawień sprzętu.
Uczestnicy zgłosili również pomysł zainstalowania dodatkowego rzutnika krótkoogniskowego oraz ekranu na scenie do wyświetlania różnego rodzaju teł tematycznych potrzebnych do realizacji treści i ciekawych zagadnień z różnych przedmiotów.