Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W dniu 26 listopada 2022 r. w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży wolontariusze Szkolnego Koła Caritas po raz kolejny uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy. W tym dniu odbył sie też finał konkursu w kategorii literacko- muzycznej pod hasłem: "Przez życie z Dobrą Nowiną - Ewangelia według św. Jana". Konkurs polegał na napisaniu tekstu piosenki o św. Janie Apostole, doborze aranżacji i choreografii artystycznej. Uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy zajęły I miejsce w diecezji w kategorii kl. IV - VI. Drużyna w składzie: Łucja Baczewska kl. 6 c, Magdalena Śmiarowska kl. 6 c, Aleksandra Cieniewicz kl. 5a, Aeksandra Zapert kl. 6 c, Liwia Jędrzejek kl. 5 a. Młodzież przygotowała do konkursu p. Anna Najda - opiekun Szkolnego Koła Caritas. Szkolne Kolo Caritas z Piątnicy otrzymało również podziękowanie za działalność charytatywną na terenie szkoły i parafii pw Przemienienia Pańskiego w Piątnicy. Dziękujemy wolontariuszom, rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie w wolontariat, pracę na rzecz bliźnich najbardziej potrzebujących pomocy. Zgodnie z przesłaniem Świętego Jana Pawła II "Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

Oprac.: Anna Najda