FESTYN RODZINNY CARITAS „Z pudełkiem szczęścia”

W dniu 4 czerwca 2022 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy wzięli udział w Festynie Rodzinnym Caritas "Z pudełkiem szczęścia", „ W końcu RAZEM” – XX olimpiada sportowa dla dzieci i osób niepełnosprawnych. Festyn odbył się w Ośrodku „CARITAS BLIŹNIM” w Ptakach k. Nowogrodu.
Główną ideą festynu była integracja osób niepełnosprawnych i wolontariuszy poprzez sport i zabawę. Uczestnicy zmagali się z konkurencjami sportowymi i brali udział w 17 konkurencjach rekreacyjno-integracyjnych, min. „Przez łąki z krasnalem Nieśmiałkiem”, „Podskoki z krasnalem Gapcio”, „Z głową w chmurach z krasnalem Błystkiem”, „Sprytnie z krasnalem Mędrkiem”, „Do celu z krasnalem Pracusiem”, „ Czerwona czapeczka bez dzwoneczka”, i inne. Dzieci młodzież miały okazję uczestniczyć w zajęciach ze strażakami, policją i służbą więzienną. Można było odwiedzić salon balonowych kreacji, salon malowania twarzy, salon tatuaży i salon baniek mydlanych. Po zakończonych konkurencjach sportowych uczestnicy festynu udali się na posiłek regeneracyjny i różne słodkości. Na zakończenie każdy uczestnik Festynu odebrał medal, dyplom i nagrody rzeczowe.
Wolontariusze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Piątnicy, którzy zaangażowali się w pomoc w przeprowadzeniu konkurencji sportowych podczas Festynu:
Maja Kościelecka kl. 8D, Maciek Kościelecki kl. 8D, Katarzyna Rachubka kl. 8D, Katarzyna Chludzińska kl 7B, Gabriela Tyszka kl. 7B oraz p. Beata Ładyżyńska- Kościelecka
Opiekunkami uczniów podczas wyjazdu były p. Anna Najda – opiekun SKC oraz p. Beata Ładyżyńska – Kościelecka – rodzic.
Oprac.: Anna Najda – opiekun SKC