Amelka wicemistrzynią Województwa Podlaskiego!

W dniu 9.04.2020r., na trasach biegowych w Supraślu odbył się Finał Wojewódzki w Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych.
Prawo startu w tych zawodach uzyskali uczniowie, którzy z powodzeniem przeszli przez eliminacje powiatowe a następnie pokonali swoich rywali w Półfinale Wojewódzkim.
 Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Gabrysia Chludzińska, Kinga Bargielska, Wiktoria Chojnowska oraz Amelia Klimaszewska. Gabrysia jest uczennicą klasy IVb, natomiast Wiktoria, Kinga oraz Amelia uczą się w klasie sportowej VIIIa.
To właśnie Amelia Klimaszewska uzyskała na tych zawodach najlepszy wynik.
Wśród licznej , wyselekcjonowanej grupy dziewcząt z woj. podlaskiego zdobyła II miejsce i tym samym tytuł wicemistrzyni województwa.
Na uwagę zasługuje fakt, że Amelia potrafi pogodzić naukę oraz pasje sportowe, gdyż jej wyniki w nauce są wzorowe a w wolnych chwilach z sukcesami uprawia piłkę nożną.
GRATULACJE