„Wielkanocna Zbiórka Żywności Caritas – „Tak, pomagam”

„Wielkanocna Zbiórka Żywności Caritas – „Tak, pomagam” – 25-26 marca 2022 r.
„Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”.
Jan Paweł II
W piątek i sobotę 25-26 marca 2022 r. 20 uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piątnicy po raz kolejny zaangażowało się w akcję charytatywną: „Wielkanocna Zbiórka Żywności Caritas – „Tak, pomagam” - organizowanej przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Wolontariusze z klas 7 i 8 pod okiem opiekunów przeprowadzili zbiórkę żywności w sklepie „Biedronka” w Piątnicy. Znakiem rozpoznawczym wolontariuszy były czerwone koszulki Caritas.
Dzięki hojności ludzi o dobrym sercu udało nam się zebrać dwa kosze artykułów spożywczych o długim terminie ważności. Zebrana żywność przeznaczona zostanie na przygotowanie wielkanocnych paczek przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej dla najuboższych rodzin z diecezji łomżyńskiej.
Uczniowie i opiekunowie, którzy zaangażowali się w akcję:
Koordynator akcji – p. Anna Najda – opiekun SKC oraz p. Agata Olender
Opiekunowie podczas zbiórki: p. Agata Olender, p. Monika Zabielska, p. Anna Najda - nauczycielki Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Piątnicy oraz rodzice – p. Beata Ładyżyńska- Kościelecka i p. Joanna Borys.
Uczniowie:
Klasa 8a: Aleksandra Łada, , Oliwia Borys, Laura Witkowska, Aleksandra Pruszko, Wiktoria Chojnowska, Amelia Klimaszewska,
Klasa 8b: Maja Czerwińska,
Klasa 8d: Maja Kościelecka, Kasia Rachubka, Wiktor Kijek, Hubert Zwierzyński, Jakub Cwalina, Kasia Kutyło, Zuzanna Mróz, Mateusz Dudziński, Jakub Stankiewicz,
Klasa 7b: Justyna Sierocka, Chludzińska Kasia, Gabriela Tyszka
Klasa 7d: Zuzanna Zapert,
Dziękujemy:
Wszystkim Wolontariuszom za poświęcony czas,
kierownictwu sklepu za wyrażenie zgody na przeprowadzenie akcji, pracownikom sklepu za okazywaną życzliwość podczas zbiórki
oraz wszystkim mieszkańcom i klientom sklepów za chęć dzielenia się z innymi.
Wspólnie możemy pomagać najbardziej potrzebującym.