Spaghetti

"Kuchcik"

"Spaghetti" przybyło do Włoch. Dzięki arabskim podróżnikom. Długi, cienki makaron był łatwy i poręczny do przechowywania podczas długich podróży. W ten sposób spaghetti pojawiło się w Italii około IX wieku, a później zagościło na polskich stołach. Uwielbiane przez nasze dzieciaki. Podczas zajęć nasi mali eksperci z klasy Id i Ic zapoznali się z historią potrawy- krótka prezentacja multimedialna. Wyszukanie na mapie kraju z którego prawdopodobnie pochodzi potrawa. Korzystanie z bloga kulinarnego kwestia smaku.com https://www.kwestiasmaku.pl Samodzielnie przygotowali danie obiadowe. Docenili jego walory odżywcze oraz smakowe. Poznali zioła stosowane w kuchni i ich właściwości z jakich korzystali w czasie przygotowanej potrawy tj. "Bazylia", "Oregano", "Zioła prowansalskie", "Liść laurowy,"Ziele angielskie" czy "Czosnek", "Cebula". Operowali jednostką miarową jaką jest litr przy odmierzaniu wody oraz kilogram przy ważeniu⚖️ mięsa. Całości towarzyszyła dobra zabawa oraz współdziałanie w grupie.