"Emocja" kl. 1 b Moduł II

Uczniowie klasy IB Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Piątnicy meldują wykonanie modułu II zdalnie !
Zagadnienia dotyczące wyobraźni realizowaliśmy przez cały tydzień. Codziennie wykonywaliśmy poszczególne zadania.
Rozmawialiśmy czym jest wyobraźnia, słuchaliśmy opowiadania pt. "Żółty balonik". Po wysłuchaniu, długo rozmawialiśmy. Tańczyliśmy tak, jak wyobraźnia nam podpowiadała. Wspólnie wykonaliśmy prace plastyczne -Baloniki marzeń. Duże zaciekawienie wzbudził film "Czarownica na miotle". Niezwykle przydatna okazała się relaksacja, którą wykorzystaliśmy po ciężkim dniu, w którym dużo pisaliśmy i liczyliśmy. Został zorganizowany konkurs na portret wyobraźni. Początkowo trudno nam było stworzyć prace, jednak po chwili powstały piękne wariacje na temat wyobraźni. Przygotowaliśmy także plakaty zachęcające innych do marzenia. Umieściliśmy na nich swoje marzenia.
Realizacja modułu, mimo, iż zdalnie udała się. Uczniowie byli zaangażowani, ciekawych kolejnych zadań. Nie udało nam się jednak zrealizować zadania przy użyciu aplikacji Quiver (nie wszyscy rodzice posiadają). Jednak nic straconego, rysunki i telefon wychowawcy z aplikacją czekają na powrót do szkoły!