Imieniny: Celestyny, Iwony

„Pod Biało – Czerwoną” Zachęcamy powtórnie do oddania głosu na naszą gminę. Brakuje nam jeszcze 30 głosów .

Projekt „Pod Biało-czerwoną” ma na celu uczczenie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, jej bohaterów oraz triumfatorów. Jego zadaniem jest również integracja lokalnych i ponadlokalnych społeczności w duchu tradycji, jedności oraz nowoczesnego patriotyzmu. Inicjatywa realizowana będzie pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów, Pana Mateusza Morawieckiego.
Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.
Aby wziąć udział w projekcie mieszkańcy naszej gminy muszą zebrać określoną liczbę głosów poparcia dla udziału gminy w projekcie.
Każdy mieszkaniec gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę, poprzez wypełnienie ankiety dostępnej na stronie: gov.pl/bialoczerwona.

Ilona Anna Zabielska- opiekun Samorządu Uczniowski