Koło teatralne

Zajęcia koła teatralnego odbywają się w piątki w godz. 11.50-12.35. Zajęcia teatralne wpływają korzystnie na wszechstronny rozwój dziecka. Pozwalają również na połączenie wszystkich typów ekspresji dziecięcej: plastycznej, słownej, muzycznej i ruchowej. Uczniowie oprócz prób i występów dokonalą techniki dramowe, ćwiczą prawidłowe oddychanie oraz artykulację. Niezwykle istotne są zabawy integrujące grupę, gdyż tylko taka stworzy wspaniały spektakl.  Zabawy teatralne wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, kształtują osobowość, rozładowują nagromadzone emocje i powodują radość na twarzach uczniów.

Uczniowie w trakcie pracy koła teatralnego przygotują występy, które zostaną zaprezentowane szerszej publiczności (w przypadku nauczania zdalnego - online).