EMOCJA - 1B

Wrzesień to miesiąc kreatywności. W ramach realizacji innowacji pedagogicznej, rozpoczęliśmy wspólne działanie w module pierwszym. Na tablicy wejściowej i drzwiach naszej sali zawisły plakaty projektu. 15 września ubraliśmy się w kropki, wzięliśmy udział w sesji zdjęciowej z "kropką w tle" czyli kropkowymi ozdobami na patyczkach. Obejrzeliśmy bajkę o dziewczynce imieniem Vashti. Tego dnia rozmawialiśmy o talentach, stworzyliśmy dywanik talentów naszej klasy. Zastanawialiśmy się w co się zmieni kropka podczas pracy plastycznej - wykonaliśmy własny projekt kropki. Powstały układy słoneczne, zwierzęta i wiele innych ciekawych, kreatywnych rozwiązań. Wielkim odkryciem była także kropka, która ożyła dzięki aplikacji Quiver.
W ramach realizacji założeń innowacji poruszony został także temat osób niesłyszących. Niezwykle ciekawe okazały się rozmowy i filmy na temat osób niesłyszących oraz polskiego języka migowego, do którego zainspirowało nas kodowanie - PJM. Nauczyliśmy się migać słowa: dziękuję, przepraszam, proszę.
Dzieciom bardzo podobał się moduł 1, na pewno nauczymy się jeszcze kilku słów i zwrotów do migania.
Udokumentowaniem realizacji pierwszego modułu innowacji jest "Emocjometr" uczniów czyli książeczka o emocjach oraz zdjęcia i filmy.