Z Narwią do Wisły i dalej do morza

Uczniowie klas trzecich podczas realizacji Innowacji pedagogicznej   "Z Narwią do Wsły i dalej do morza"   prowadzą korespondencję z uczniami Szkoły Podstawowej im. Ofiar Pamięci Stutthofu w Sztutowie. Każde dziecko ma "przyjaciela z koperty". Jest to doskonała nauka pisania zapomnianych już listów. Uczniowie nie tylko doskonalą swoje umiejętności redakcyjne, ale także nawiązują przyjaźnie. Doskonalą umiejętności adresowania koperty oraz kształtowania odpowiednich postaw i zachowań w miejscach publicznych – poczta. Rozwijają empatię oraz koleżeństwo. Mają kontakt z rówieśnikami, dzielą się swoimi zainteresowaniami, wymieniają informacjami.

Kto wie, może te przyjaźnie przetrwają na dłużej....?

Pierwsze realne spotkanie z przyjaciółmi ze Sztutowa odbędzie się w czerwcu podczas Zielonej Szkoły. Uczniowie już nie mogą się doczekać!