Lekturki spod chmurki - moduł I

Uczniowie wszystkich klas młodszych realizują innowację pedagogiczną pt.: "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki". Innowacja opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem.

W terminie od 01.10.2019r. do 31.12.2019r. zrealizowany został moduł nazwany: "FIKUŚNE LEKTURKI SPOD CHMURKI".

Wsród wybranych lektur znalazły się: baśnie H. CH. Andersena, "Niesamowite przygody 10 skarpetek", "Drzewo do samego nieba".

Realizując  założenia innowacji, uczniowie wypełnili lekturniki zamieniając czyste strony zeszytu w kolorową książeczkę, wysłuchali fragmentów lektur czytanych przez zaproszonych gości. Tworzyli zakładki do książek oraz kąciki czytelnicze w swoich salach.