• Odwiedziny: 1741980

Dobre rady na odpady

Uczniowie klas Ic, IIb i IIc wybrali się z wizytą do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Łomży.  Wszyscy mogli zobaczyć, jak wygląda i do czego służy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych .
Uczniowie z zaciekawieniem słuchali, o tym, jakie odpady można tu przywieźć i czego nie wolno wrzucać do kosza w domu . Oczywiście na słuchaniu się nie kończyło, bo mogli również zajrzeć  we wszystkie zakamarki Punktu. Dzieci trochę z niedowierzaniem słuchały o tym, że elektrośmieci to nie tylko stare telewizory, radia i komputery, ale także ich popsute zabawki na baterie . Co zrobić ze starą lodówką, kanapą, przeterminowanymi lekami lub resztkami farb? Podczas wizyty w PSZOK-u wszelkie wątpliwości dotyczące selektywnego zbierania odpadów zostały rozwiane.
Pouczające była również analiza recyklingu , a szczególne zainteresowanie wzbudzały dane dotyczące czasu niezbędnego do rozłożenia się w środowisku naturalnym. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Dobre rady na odpady"