Konkursy z okazji Święta Niepodległości

W związku z obchodami rocznicy Odzyskania Niepodległości Samorząd Uczniowski ogłosił dwa konkursy: na kotylion i łańcuch.
Jury konkursu na najpiękniejszy kotylion w składzie: p. J. Kryszpin – Żmuda, p. I. A. Zabielska i p. M. Kossowska oraz Zarząd Samorządu Uczniowskiego miało niezwykle trudne zadanie, gdyż kotyliony wykonane przez uczniów były estetyczne, oryginalne i pomysłowe. Jury oceniło kotyliony w dwóch kategoriach: kl. I – IV i kl. V – VIII.

W kategorii klas I – IV:
I miejsce: Barbara Kowalewska kl. I B,
II miejsce: Rafał Mrozek kl. II B,
III miejsce: Julia Makowska kl. II A,
wyróżnienie: Alicja Tarnowska kl. II B,
wyróżnienie: Maja Kopczewska kl. III B.

W kategorii kl. V – VIII:
I miejsce: Kamila Zysk kl. V B
II miejsce: Małgorzata Targońska kl. V D
III miejsce: Karina Mieczkowska kl. VI B
wyróżnienie: Piotr Cwalina kl. VI C
wyróżnienie: Lila Dąbrowska kl. V B

Wszystkie kotyliony biorące udział w konkursie można było podziwiać na wystawie w budynku szkoły.
Drugi konkurs na najpiękniejszy, oryginalny, trwały i najdłuższy łańcuch w barwach biało – czerwonych, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, również cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie wykonywali łańcuchy na godzinach wychowawczych, w świetlicy szkolnej oraz w czasie przerw. Wiele metrów łańcuchów powstało również w zaciszach domowych. Komisja konkursowa w tym samym składzie co w poprzednim konkursie przyznała jednogłośnie I nagrodę klasie VI B. Z łańcuchów wykonanych przez uczniów została stworzona instalacja na boisku szkolnym – napis Polska.

Ilona Anna Zabielska
Marta Kossowska