Bezpieczna droga do szkoły – projekt edukacyjny kl. I B

W miesiącu grudniu, uczniowie kl. I „B” Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy  w ramach X edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” zrealizowali projekt edukacyjny ph. „Bezpieczna droga do szkoły”. Głównym celem programu było wdrożenie uczniów klas pierwszych do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane materiały edukacyjne. Kubuś Puchatek „uczył” dzieci, jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych.
W celu wzbogacenia wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa, uczniowie korzystali również z zasobów biblioteki szkolnej. Oglądali i wypożyczyli książki zakupione ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ze znakami drogowymi, obrazkami sytuacyjnymi, rozwiązywali rebusy.
Po odbyciu praktycznych zajęć na drodze, wszyscy uczniowie przystąpili do Wielkiego Testu Bezpieczeństwa, zdobywając maksymalną liczbę punktów.

A.Karpińska