„Czekamy na Święta” – projekt czytelniczy

Wystawa czasowa literatury ph. „Idą Święta”

Na początku grudnia 2018 r. Biblioteka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zakupiła najnowszą literaturę przybliżającą dzieciom i młodzieży Święta Bożego Narodzenia.

Bibliografia literatury „Boże Narodzenie”

Dla potrzeb nauczycieli przedszkola i nauczania początkowego oraz najmłodszych czytelników przygotowano bibliografię literatury ph. „Boże Narodzenie”.

Spotkania czytelnicze w ramach poranków i popołudni z książką

Najczęstszymi gośćmi biblioteki szkolnej są uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej – głównie świetlicy szkolnej. Do pracy z najmłodszymi czytelnikami biblioteka zaprosiła uczniów klasy VII D. W ramach poranków czytelniczych oraz popołudni z książką, uczniowie uczestniczyli w spotkaniach czytelniczych organizowanych przez bibliotekę szkolną. Z wystawy czasowej literatury ph. „Idą święta” najmłodsi czytelnicy sami wybierali książki, które czytali im kolejno uczniowie kl. VII D.

Wspólne ubieranie świątecznego drzewka

Najmłodsi czytelnicy biblioteki pod kierunkiem uczniów klasy VII D słuchali piosenek świątecznych, pomagali w dekorowaniu biblioteki – przygotowaniu jej do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z kolorowych papierów wycinały specjalnym dziurkaczem gwiazdki, następnie wiązały nitki i zawieszały na przygotowanym drzewku.

Koncert kolęd w bibliotece

Od 6 grudnia 2018 r. w bibliotece można było słuchać piosenek świątecznych oraz kolęd. Najmłodsi czytelnicy ukrywali się w różnych miejscach wypożyczalni, aby czytać wybrane przez siebie książeczki. Największym zainteresowaniem czytelników cieszyły się oczywiście najnowsze nabytki biblioteki, zakupione ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Oprac.: Nauczyciele bibliotekarze